Conferința Națională a Rectorilor și a Președinților de Senat din universitățile acreditate

15 martie 2017

În data de 15 martie 2017 s-a desfășurat, în Aula Magna a ASE, Conferința națională a Rectorilor și a Președinților de Senat din universitățile acreditate. La întâlnire au participat: Prim-ministrul Sorin Grindeanu, președintele Academiei Române, acad. Ionel Valentin Vlad, Ministrul Educației Naționale și Președintele Senatului Universitar al ASE, prof. univ. dr. Pavel Năstase, președinții comisiilor de învățământ din Parlamentul României, prof. univ. dr. Ecaterina Andronescu și prof. univ. dr. Camelia Gavrilă, președintele Consiliului Național al Rectorilor, Sorin Mihai Cîmpeanu, rectori, președinți ai senatelor universitare, reprezentanți ai sindicatelor din învățământul superior, secretari de stat și directori din Ministerul Educației Naționale.